Спроба наповнити держбюджет за рахунок подорожчання комунальних послуг загрожує зростанням неплатежів за них. На цьому президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко наголосив в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами експерта, так уже бувало раніше, коли економічна ситуація в країні не дозволяла українцям оплачувати «комуналку» вчасно і в повному обсязі. «В останні роки ситуація змінилася, аж до майже 100%-ї оплати по багатьох регіонах. Якщо зараз це буде порушено, то ми повернемося на багато років назад, до великих комунальних боргів, і ефект буде зворотним», - зазначив він.

І додав, що сьогодні держава надає субсидії тим громадянам, чиї витрати на ЖКГ перевищують 15% доходу сім'ї для тих, хто працює, і 10% для пенсіонерів. «Очевидно, що після недавніх подій таких людей стане набагато більше, і в державному бюджеті треба передбачити гроші на субсидії - тільки в такому разі можна підвищувати тарифи. Однак немає впевненості, що це буде зроблено», - зазначив аналітик.

Крім того, уточнив він, ймовірно, витрати держбюджету будуть скорочуватися за рахунок заморожування пенсій і зарплат бюджетників, тоді як у чинному бюджеті передбачено зростання соціальних стандартів приблизно на 8% у грошовому вираженні. «За рахунок одного тільки непідвищення зарплат і пенсій розраховують у 2014 р. заощадити близько 15 млрд грн. Більше того, не можна виключати зниження базових соціальних виплат», - припустив економіст.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

265