Міністерство освіти планує зняти заборону на використання підручників, які були надруковані попередніми роками. Про це повідомив на прес-конференції міністр освіти Сергій Квіт.

«Будуть зняті заборони на використання підручників, які друкувалися в попередні роки. Загальна лібералізація», - сказав Квіт.

При цьому він наголосив, що міністерство не планує переписувати підручники з історії.

«Історією мають займатися історики. Ми не будемо займатися ідеологічним втручанням в історію. Нехай історики пишуть таку історію, як вони вважають за потрібне. Тут домінуватиме професійний підхід», - сказав Квіт.

Він запевнив, що переписувати підручники навпаки точно ніхто не буде.

Міністр підкреслив, що зараз важливим є питання ухвалення нового закону про вищу освіту, а також рамкового закону про освіту в цілому.

На його переконання, велику роль у напрацюванні цих законів повинна відіграти громадськість, повідомляє «УНІАН».

Водночас щодо закону про вищу освіту, то Квіт зазначив, що є певні напрацювання, вже є підтримка у Верховній Раді.

Він також повідомив, що найближчим часом має вирішити питання про необхідне фінансування для забезпечення проведення незалежного зовнішнього оцінювання. Він пояснив, що певні кошти на це вже були витрачені, але необхідно ще 10 млн грн.

«ЗНО ми повинні цього року утримати в нормальному професійному стандарті. В Україні ЗНО має кредит довіри і воно має працювати саме в такому вигляді доти, поки в Україні ми не відчуємо наслідків реальних реформ вищої і середньої школи», - прокоментував Квіт.

Він також зазначив, що першими кроками нового керівництва Міністерства освіти буде посилення вимог до якості освіти, в той же час буде знято щоденний контроль за діяльністю навчальних закладів.

Він також сказав, що міністерство ініціюватиме відокремлення від своєї структури Вищої акредитаційної комісії, щоб зробити її незалежною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

805