Уряду необхідно вмовити українців потерпіти. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив народний депутат від фракції ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко.

«Добре, що уряд сказав правду: поліпшень ні сьогодні, ні завтра не буде. Треба затягнути пояси. Він (Кабмін. - Ред.) якраз і прийшов, щоб приймати непопулярні рішення і боротися з корупцією. Ми подивимося, як їм це вдасться. Українці, думаю, погодяться на всі подібні рішення, якщо буде якась перспектива. Треба пояснити, скільки треба чекати, терпіти і від чого доведеться відмовитися. Потрібно вмовити їх потерпіти», - сказав Мірошниченко.

За його словами, Україні не впоратися без кредитів. «Ситуація в українській економіці просто катастрофічна. Очевидно, що без кредитів і допомоги ми не виживемо. Тим більш, нам треба переглянути бюджет, а для цього розуміти, на які кошти ми можемо розраховувати», - вважає нардеп.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна виконає всі умови Міжнародного валютного фонду для отримання кредиту. Про це він сказав на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією в понеділок у Києві.

«Цей уряд виконає всі вимоги МВФ з тієї простої причини, що у нас немає іншого вибору», - сказав прем'єр.

Яценюк зазначив, що це стосується і реформ у соціальному секторі, і підвищення тарифів.

Незалежний експерт з енергетичних питань Валентин Землянський заявив, що ціна на комунальні послуги зростатиме незалежно від ціни на газ. «Ціни зростуть на газ, гарячу воду, тепло, електрику, тому перше, що потрібно буде зробити Кабміну, - це затвердити механізм адресної допомоги населенню», - сказав експерт.

Щоб стабілізувати ситуацію в економіці, уряду доведеться піти не тільки на перегляд тарифів, але і замороження зарплат, скорочення соціальних програм та субсидій.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

942