Україна повинна буде захистити малозабезпечених громадян у разі отримання кредиту МВФ. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук'янов.

«Ряд непопулярних рішень уряду доведеться прийняти. Частина з них буде пов'язана з ринком газу та енергоносіїв. Але хотілося б, щоб, приймаючи такі рішення (отримання кредиту МВФ - Ред.), мова йшла про те, щоб малозабезпечені громадяни України отримали захист і підтримку від держави», - сказав Лук'янов.

Також він нагадав, що 2 роки тому МВФ пропонував кредит на таких же умовах уряду Миколи Азарова.

«Попередній уряд знаходив інші способи, як вирішувати економічні проблеми без такого кредиту. Ті дії, які будуть зроблені новим урядом, визначать ставлення українців до нової влади», - вважає він.


Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна виконає всі умови Міжнародного валютного фонду для отримання кредиту. Про це він сказав на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією в понеділок у Києві.

«Цей уряд виконає всі вимоги МВФ з тієї простої причини, що у нас немає іншого вибору», - сказав прем'єр.

Яценюк зазначив, що це стосується і реформ у соціальному секторі, і підвищення тарифів.

Незалежний експерт з енергетичних питань Валентин Землянський заявив, що ціна на комунальні послуги зростатиме незалежно від ціни на газ. «Ціни зростуть на газ, гарячу воду, тепло, електрику, тому перше, що потрібно буде зробити Кабміну, - це затвердити механізм адресної допомоги населенню», - сказав експерт.

Щоб стабілізувати ситуацію в економіці, уряду доведеться піти не тільки на перегляд тарифів, але і замороження зарплат, скорочення соціальних програм та субсидій.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

827