З ПДВ-облігаціями потрібно бути обережними. Про це виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко заявила в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За її словами, насамперед ці папери придатні для погашення заборгованості з відшкодування податку, а не для явної компенсації. «Подібний механізм раніше вже використовувався в Україні за погодженням з МВФ», - уточнила вона.

Разом із тим, продовжив експерт, бізнес волів би отримувати відшкодування грошима. «У разі ж повернення до податкових облігацій внутрішньої держпозики потрібно ретельно все продумати, щоб підприємці не зазнали втрат», - зазначила вона.

І акцентувала на необхідності унеможливити поділ компаній на ті, що отримують повернення грошима, і ті, що отримують ОВДП.

Нагадаємо, уряд України розглядає можливість випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для відшкодування ПДВ, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у ході зустрічі з бізнес-спільнотою у Києві в понеділок.

«Уряд розглядає можливість випуску ПДВ-ОВДП. Це облігації внутрішньодержавної позики, які надаються на суму ПДВ. Це не казначейські зобов'язання, ...а класичні ОВДП», - сказав він.

За словами прем'єра, в Україні склалася ситуація, коли бізнес сплачував авансові платежі за податками на рік наперед.


Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

647