З ПДВ-облігаціями потрібно бути обережними. Про це виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко заявила в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За її словами, насамперед ці папери придатні для погашення заборгованості з відшкодування податку, а не для явної компенсації. «Подібний механізм раніше вже використовувався в Україні за погодженням з МВФ», - уточнила вона.

Разом із тим, продовжив експерт, бізнес волів би отримувати відшкодування грошима. «У разі ж повернення до податкових облігацій внутрішньої держпозики потрібно ретельно все продумати, щоб підприємці не зазнали втрат», - зазначила вона.

І акцентувала на необхідності унеможливити поділ компаній на ті, що отримують повернення грошима, і ті, що отримують ОВДП.

Нагадаємо, уряд України розглядає можливість випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для відшкодування ПДВ, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у ході зустрічі з бізнес-спільнотою у Києві в понеділок.

«Уряд розглядає можливість випуску ПДВ-ОВДП. Це облігації внутрішньодержавної позики, які надаються на суму ПДВ. Це не казначейські зобов'язання, ...а класичні ОВДП», - сказав він.

За словами прем'єра, в Україні склалася ситуація, коли бізнес сплачував авансові платежі за податками на рік наперед.


Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

645
Классические туфли мужские