Український уряд не може гарантувати повернення кредиту МВФ. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив народний депутат від фракції КПУ Сергій Топалов.

«Будь-яке фінансове зобов'язання має чимось гарантуватися. Чим сьогоднішній уряд гарантує повернення кредиту МВФ? Це викликає великі питання. Зараз настільки політизувалося суспільство в Україні, що я б не ризикнув на місці МВФ надавати якісь кредити», - сказав Топалов.

Якщо уряд хоче перекласти тягар виплат за кредитом на українців, то Кабмін повинен про це «чесно сказати».

«Адже ще місяць тому на Майдані вони говорили абсолютно протилежні речі. Сьогодні нехай українці самі побачать, хто прийшов у владу», - каже він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна виконає всі умови Міжнародного валютного фонду для отримання кредиту. Про це він сказав на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією в понеділок у Києві.

«Цей уряд виконає всі вимоги МВФ з тієї простої причини, що у нас немає іншого вибору», - сказав прем'єр.

Яценюк зазначив, що це стосується і реформ у соціальному секторі, і підвищення тарифів.

Незалежний експерт з енергетичних питань Валентин Землянський заявив, що ціна на комунальні послуги зростатиме незалежно від ціни на газ. «Ціни зростуть на газ, гарячу воду, тепло, електрику, тому перше, що потрібно буде зробити Кабміну, - це затвердити механізм адресної допомоги населенню», - сказав експерт.

Щоб стабілізувати ситуацію в економіці, уряду доведеться піти не тільки на перегляд тарифів, але і замороження зарплат, скорочення соціальних програм та субсидій.


Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

638