Анонсовані облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) для повернення ПДВ свідчать про економічну невпевненість Кабміну. Про це в ексклюзивному коментарі Forum'у заявив експерт з економічної політики Віталій Кулик.

За його словами, емісія податкових ОВДП означає, що уряд хоче перекласти частину кризи на плечі великого експортоорієнтованого бізнесу.

«Адже ПДВ відшкодовується таким системоутворювальним експортерам, як металургія, машинобудування, АПК, які постачають в країну ту ж інвалюту. Промисловість і в 2013 р. була в складному стані, а з початком політичної кризи обстановка значно погіршилася. Краще нехай стабілізують збір податків у цілому, замість того щоб заново міняти фіскальну систему, з ліквідацією Міндоходів і т.п. Це можна зробити і потім, коли нормалізується політична та економічна ситуація», - зазначив аналітик.

Він додав, що якщо в 2010 р. фіскальні ОВДП емітувалися для погашення заборгованості щодо повернення ПДВ, то зараз свідомо ставиться питання про відшкодування цими паперами. «Так, ситуація в країні складна, але це не привід затикати фінансові дірки за рахунок працюючого бізнесу. Таким чином можна підірвати і віддалити стабілізацію в країні», - підсумував він.

Нагадаємо, уряд України розглядає можливість випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для відшкодування ПДВ, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у ході зустрічі з бізнес-спільнотою у Києві в понеділок.

«Уряд розглядає можливість випуску ПДВ-ОВДП. Це облігації внутрішньодержавної позики, які надаються на суму ПДВ. Це не казначейські зобов'язання, ...а класичні ОВДП», - сказав він.

За словами прем'єра, в Україні склалася ситуація, коли бізнес сплачував авансові платежі за податками на рік наперед.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

312