Україна може і повинна розвиватися без залучення кредитів, зокрема МВФ. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив нардеп від фракції «Батьківщина» Сергій Сас.

«Україна цілком може і повинна розвиватися без кредитів. Але наразі ми зобов'язані отримати деякі кошти, щоб нормалізувати ситуацію в економіці», - сказав нардеп.

За його словами, українцям буде складно віддавати цей кредит.

«Місія МВФ прибуває, і нам потрібно аргументувати для українців, чому ми це робимо і які ризики це спричинить за собою. Дуже складно передбачити реакцію населення, адже зараз і так курс долара «гуляє», тобто йде велике соціальне навантаження. Тому сказати, як рішення про кредит МВФ сприйме населення, дуже складно», - вважає він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна виконає всі умови Міжнародного валютного фонду для отримання кредиту.

Про це він сказав на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією в понеділок у Києві.

«Цей уряд виконає всі вимоги МВФ з тієї простої причини, що у нас немає іншого вибору», - сказав прем'єр.

Яценюк зазначив, що це стосується і реформ у соціальному секторі, і підвищення тарифів.

Незалежний експерт з енергетичних питань Валентин Землянський заявив, що ціна на комунальні послуги зростатиме незалежно від ціни на газ. «Ціни зростуть на газ, гарячу воду, тепло, електрику, тому перше, що потрібно буде зробити Кабміну, - це затвердити механізм адресної допомоги населенню», - сказав експерт.

За його словами, щоб стабілізувати ситуацію в економіці, уряду доведеться піти не тільки на перегляд тарифів, але і замороження зарплат, скорочення соціальних програм та субсидій.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

698