В Україні діє особливий режим перетину кордонів. Про це, як передає кореспондент Forum'у, в кулуарах парламенту заявив нардеп від фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Вже відпрацьований режим не закриття кордонів, а тотальної перевірки всіх, хто потрапляє на територію України. Інцидент вчора на Керченській протоці свідчить про те, що до нас їдуть не тільки з добрими намірами, але і зі злими. Це і контрабандисти, і терористи. Для таких осіб кордон має бути закритий. Цей режим вже діє з учорашнього дня. Почалися перевірки всіх речей на наявність зброї та вибухівки. Це зупинить гарячі голови», - сказав Соболєв.

За його словами, Україна має допомогти нашим військовим і цивільним у Криму.

«Путін сконцентрувався на Криму, і ми повинні вирішити питання підтримки наших військових і цивільних. Нам треба терміново повідомляти місію Червоного Хреста і вивезти сім'ї військових. Вони звертаються по цю допомогу. А далі регулювати цей конфлікт, знаючи, що він локалізувався в Криму. Ми завжди вважали, що дипломатія повинна робити перший крок. Україна має згадати, що у нас є органи прокуратури, МВС, СБУ. Нам треба відкривати кримінальні справи щодо осіб, які прямо закликають і своїми діями підтверджують, що вони хочуть територіального розколу України», - зазначив він.

Як раніше повідомляв ForUm, 1 березня Рада Федерації ухвалила постанову про використання Збройних сил РФ на території України на підставі звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки громадян, у тому числі російських, та військового контингенту Росії, що дислокується на території України.

4 березня Верховний головнокомандувач Збройних сил Російської Федерації, президент Росії Володимир Путін віддав наказ військам і з'єднанням, які брали участь у військових навчаннях, повертатися в місця постійної дислокації.


Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389