Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виключив можливість отримання Україною знижки на імпортований з Росії газ у другому кварталі 2014 року, проте Україна знайде можливість виплатити борг за вже спожите паливо. Про це Яценюк заявив після засідання Європейської бізнес-асоціації.

«Росія не надасть Україні знижку на наступний квартал», - сказав він.

При цьому Яценюк не виключив, що Росія опрацьовує можливість повного відключення України від постачання газу. «Напевно вони й опрацьовують це питання», - сказав Яценюк, відповідаючи на запитання про те, чи Росія відключить газ Україні. «Але ми зі свого боку розвернемо кран в інший бік», - додав прем'єр, повідомляє «УНІАН».

Він зазначив, що Росія не має права порушувати вже підписані домовленості навіть за умови наявності боргу за спожите паливо. «Ми знайдемо фінансові ресурси виплатити борг. Росія повинна постачати газ в Україну, Росія не може використовувати газ як зброю. Ми хочемо вільних і рівних відносин з Росією», - сказав глава уряду.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що Україна збирається погасити поточні проплати за газ перед ВАТ «Газпром» на суму близько 400 млн дол.

1 березня офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що прострочена заборгованість України за постачання російського газу становить 1,549 мільярда доларів і за такого рівня боргу та оплати країна може не зберегти чинну знижку на газ.

У свою чергу «Газпром» пригрозив скасувати знижки на газ для України, пише Bloomberg.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» станом на 24 лютого виплатила російському газовому монополістові компанії «Газпром» 1,68 млрд дол. із 3,3 млрд дол. боргу за газ.

17 грудня 2013 року під час зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича та Володимира Путіна в Москві була досягнута домовленість, що Росія знизить ціну газу для України до 268,5 дол. за тисячу кубометрів із 400 дол. за тис. кубометрів (середньорічна ціна на російський газ в 2013 році).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
951 грн.
831