З метою недопущення в'їзду в Україну з території РФ організованих груп, окремих осіб, які можуть брати участь у заходах екстремістського характеру на території України, в пунктах пропуску для автомобільного сполучення та місцевих пунктах пропуску проводиться посилений прикордонний контроль і відповідні заходи, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби.

«Під час перевірки документів у всіх громадян РФ прикордонники проводять опитування щодо мети запланованого перебування в Україні. Всі автотранспортні засоби, що в'їжджають в Україну, піддаються поглибленому огляду із залученням службових собак та необхідних технічних засобів прикордонного контролю. Такі ж заходи проводяться в залізничних пунктах пропуску. Здійснюється опитування учасників міжнародного руху та поїзних бригад про категорію осіб, які ймовірно прямують для участі в заходах дестабілізаційного характеру», - йдеться в повідомленні.

У Держприкордонслужбі зазначили, що на перонах залізничних станцій, в межах пунктів пропуску (контролю), встановлюються додаткові режимні заходи, організовано взаємодію з лінійним відділом міліції на транспорті щодо можливості локалізації ймовірних конфліктних ситуацій. До заходів з посилення залучаються патріотично налаштовані члени добровільного громадського формування у порядку визначеному законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

«У разі виявлення осіб, які надали неправдиві відомості про мету запланованого перебування в Україні, прямують для участі в різного роду масових заходах, а також причетні до участі у заходах щодо дестабілізації обстановки в Україні та інших підривних акціях, прикордонники забороняють в'їзд в Україну», - підкреслили у відомстві.

У повідомленні наголошується, що учора ввечері прикордонники Донецького загону не пропустили в Україну 3 громадян Росії. «Одного росіянина прикордонники перевірили в пункті пропуску «Іловайськ». Чоловік їхав потягом з Єкатеренбурга в Сімферополь. Прикордонники з'ясували, що він є офіцерами запасу морської піхоти Російської Федерації. Ще двоє росіян, які їхали в Україну автомобілем «Тойота», правоохоронці зупинили в пункті пропуску «Новоазовськ». Причиною непропуску стала відсутність коштів для перебування в Україні», - повідомили в Держприкордонслужбі.

Також у відомстві підкреслили, що від місцевих жителів Сумської області надійшла інформація, що в суміжному пункті пропуску «Суджа» (РФ), російські прикордонники опитують громадян, які перетинають кордон. «Росіян цікавила наявність в українських прикордонників стрілецької зброї та бронетанкової техніки», - повідомили в Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, 1 березня Рада Федерації прийняла постанову про використання Збройних сил РФ на території України на підставі звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки громадян, у тому числі російських, та військового контингенту Росії, що дислокується на території України.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк упевнений, що російські війська не будуть допущені на територію східної України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

777