Уряд має провести виїзне засідання в Криму. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Forum'у заявив екс-міністр оборони, член комітету з національної безпеки та оборони Верховної Ради Олександр Кузьмук.

«Ситуацію в Криму я оцінюю як дуже важку, стоїть питання збереження територіальної цілісності України. Зараз ми увійшли в фазу, наближену до протистояння», - підкреслив він.

За його словами, щойно відбулося екстрене засідання комітету ВР з нацбезпеки та оборони, на якому депутати заслухали представників усіх силових структур.

«Що необхідно зробити в першу чергу: Київ має показати приклад і стабілізувати ситуацію, припинити ворожнечу у висловлюваннях і взаємні звинувачення, щоб у Криму люди побачили - в Україні життя входить у більш-менш нормальне русло. Друге - діалог, третє - звернення до країн-гарантів, їм пора між кавою вже зайнятися справами, а не давати поради здалеку, адже порад нам багато надавали і завдяки в тому числі і їм у крові все. Наступна дія - сформовано уряд, йому необхідно провести виїзне засідання в Криму, сісти як влада і вести переговори», - підкреслив він.

Нагадаємо, у четвер, 27 лютого, близько 23 години в аеропорт «Бельбек» під'їхало більше 10 вантажівок і кілька бронетранспортерів (БТР) у супроводі військової автоінспекції з російськими військовослужбовцями в касках і бронежилетах.

Раніше група озброєних людей у військовій формі без розпізнавальних знаків захопила аеропорт «Сімферополь» у Криму в ніч на п'ятницю.

Вранці 27 лютого будівлі кримського парламенту та уряду Криму були захоплені силами самооборони російськомовного населення.

За словами виконувача обов'язків президента, голови парламенту України Олександра Турчинова, захоплення адміністративних будівель Криму будуть розцінюватися як злочин проти України, а будь-які пересування військових ЧФ РФ по Україні - як воєнна агресія.


Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180