Новий уряд України має просити зовнішніх кредиторів про списання державного боргу. Про це голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив на прес-конференції, передає кореспондент Forum'у.

На думку експерта, це значно б поліпшило ситуацію з державними фінансами, оскільки обслуговування зовнішнього держборгу дуже обтяжує економіку країни.

Аналітик уточнив, що подібне прохання має бути звернено і до МВФ, і до Всесвітнього банку, і до ЄБРР. «А головне, потрібно звернутися до Паризького і Лондонського клубу, які об'єднують найбільші банки планети. Це повинна зробити українська влада в особі Нацбанку і нового Кабміну», - сказав він.

Економіст акцентував, що таких прикладів у світовій практиці чимало. «Так, у 1991 р. Польщі частина держборгу була списана з формулюванням «для забезпечення успіху економічних реформ». У нас же зараз ситуація складніша, і списання тим більше є доцільним. Про списання 100% боргу не йдеться, можна розраховувати на величину від 50% до 85%. Зараз в України є унікальний шанс оздоровити свою економіку за рахунок таких дій», - упевнений фахівець.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

226