Координатор економічних програм Громадського руху «Український вибір» Володимир Воюш розцінює економічну статистику останніх днів як свідчення того, що нинішній політичний хаос неминуче приведе країну до економічної катастрофи.

«Спад у промисловості, що триває загалом уже понад 2-х років, різко прискорився на початку поточного року. Порівняно з груднем 2013 падіння промислового виробництва в Україні у січні 2014-го досягло 16%. Зниження промвиробництва в січні 2014-го порівняно з січнем 2013-го склало 5%. Причому падіння виробництва відзначено в усіх галузях», - повідомив Воюш.

На його думку, вже найближчим часом це позначиться на стані зовнішньоторговельного сальдо України. Так, за підсумками 2013 року воно вже було глибоко негативним: мінус 8,475 млрд дол., а цього року показники будуть ще більш негативними.

«Зниження зовнішніх інвестицій та кредитів ще більше погіршує картину платіжного балансу, як і стан, і без того мізерних резервів НБУ. Валютний ринок бурхливо реагує на проблеми в економіці зниженням курсу національної валюти, що переросли в останні дні у справжній обвал», - підкреслив економіст.

Він також зазначив, що таке стрімке зниження курсу гривні призведе до зростання цін на продукти харчування, ліки, бензин і дизпаливо, імпортні товари масового попиту, і від цього постраждають переважно люди з невисоким фіксованим гривневими доходом: пенсіонери, вчителі, лікарі, студенти.

«Безперечно, в основі кризи лежить комплекс накопичених в економіці системних проблем. Але також безперечно те, що політична нестабільність грає роль мультиплікатора кризових явищ, - заявив Воюш. - Тому, перш за все, треба відновити мир і порядок у країні! Поки що вулицями наших міст ходять озброєні люди в масках, замість законних представників правоохоронних органів, й існує загроза громадянської війни та розпаду держави, економіка не може розвиватися позитивно».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

481