Рішення про демонтаж пам'ятника Леніну в Сімферополі має прийматися Міністерством культури України, повідомили у міській раді Сімферополя.

За інформацією органу охорони культурної спадщини Сімферопольської міської ради, скульптура на центральній площі Сімферополя є пам'яткою місцевого значення з обліковим номером та затвердженою охоронною зоною. Начальник відділу охорони культурної спадщини Сергій Павличенко з цього приводу зазначив, що чинний в Україні Закон «Про охорону культурної спадщини» сьогодні захищає пам'ятки і передбачає відповідальність за їх знищення і псування. При цьому, як підкреслив чиновник, обов'язковою умовою перенесення пам'ятника є дозвіл на це Міністерства культури України, передає «УНН».

«Незважаючи на те, що цей пам'ятник перебуває на балансі одного з комунальних підприємств міста, міська рада нині не має повноважень на прийняття рішень про демонтаж або перенесення», - зазначив Павличенків.

При цьому він послався на ст.5 Закону України «Про охорону культурної спадщини», яка делегує такі повноваження центральному органу виконавчої влади, а саме - профільному міністерству Кабінету Міністрів країни.

Зазначимо, що в майбутню суботу в Сімферополі пройде опитування громадської думки щодо подальшої долі головного пам'ятника Леніну в Криму. Також, за пропозицією громадських діячів, 7 березня заплановані громадські слухання з цього питання.

Нагадаємо, голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов у ході екстрених переговорів з приводу ситуації, пов'язаної з демонтажем пам'ятників Леніну в регіоні, заявив, що знесення пам'ятників Леніну може мати серйозні наслідки для ескалації напруженості в Криму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

177