Українські медики завершують перебування в Афганістані у складі польського контингенту миротворчої місії НАТО, а інші фахівці й надалі залишатимуться в цій країні у складі чисельно меншого контингенту сил Північноатлантичного Альянсу.

Про це в Брюсселі повідомили у Місії України при НАТО.

«Упродовж більше трьох років українські військові медики працювали у складі польського військового контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) в Афганістані, який дислокований в провінції Газні. За цей період ними були проведені тисячі оперативних втручань та інших лікувально-медичних заходів заради порятунку життя і здоров'я військовослужбовців МССБ, так і місцевого населення», - йдеться в повідомленні Місії, передає «УНІАН».

«Українські військові медики також постійно залучалися до повітряної медичної евакуації поранених військовослужбовців МССБ і національних сил безпеки Афганістану. Високий професіоналізм українських фахівців і їхня відданість справі неодноразово відзначалися керівництвом польського контингенту. Планове згортання польського польового госпіталю, в якому працювали українські військовослужбовці, проводиться в рамках поступового скорочення сил і коштів міжнародної коаліції в Афганістані», - повідомляє Місія України при НАТО.

Три українські військові лікарі (фахівці з хірургії, анестезіології та загальної терапії) перебували в Афганістані з початку 2011 року. Минулого року Україна довела чисельність свого контингенту в Афганістані до максимуму в тридцять військовослужбовців, що передбачено Указом Президента України від січня 2010 року. В Афганістані залишаються офіцери-зв'язківці у штабі сил НАТО в Кабулі, а також експерти з розмінування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

320