Обмеження на добове зняття готівки в банкоматах більш ніж достатні для оплати щоденних потреб громадян. Про це економіст Руслан Павленко заявив в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За його словами, активне зняття готівки з рахунків спричинене штучним ажіотажем і загостренням політичної обстановки. «Але банківська система продовжує нормально працювати, і боятися тут абсолютно нічого. Готівки у банків достатньо, просто деколи потрібен час на поповнення банкоматів, якщо йде ажіотажне зняття», - зазначив експерт.

На його думку, планка банківських обмежень більш ніж висока, а самі вони - тимчасові. «Так, UniCredit Bank видає на добу - я підкреслюю, на добу - 1500 грн, ВТБ - 2000 за звичайними картками та 5000 грн за Gold, Platinum, Infinite, «Приват» - 3000 грн, «Надра» - 4000. Щоб витратити такі готівкові кошти протягом дня, треба ще постаратися. При тому, що ніхто не відміняв безготівкового розрахунку карткою, ці електронні платежі діють, як зазвичай. Закликаю не створювати непотрібної паніки і більше користуватися електронними платежами», - акцентував він.

Аналітик додав, що карткові платіжні системи продовжують штатну роботу, всупереч нинішнім піковим навантаженням. «Вчора давали збій багато процесингів і зв'язана периферія (банкомати і термінали). Але це спричинене ажіотажем, а не обмеженнями в системі», - підсумував він.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

419