Коментуючи банківський ажіотаж останніх днів, коли люди масово знімали гроші з банкоматів через інформацію про припинення подачі туди грошей, фінансовий аналітик Олексій Лупоносов зазначив, що, незважаючи на нинішню нестабільну ситуацію в країні, підстав для паніки немає.

«Зараз в Україні все лежить не в економічній площині, а у політичній. Багато хто злякався подій, тому почав панікувати. Що стосується банків, то у них є золоте правило: коефіцієнт ліквідності банку має бути 5-7% від капіталу. Це свідчить про те, що одноразово забрати звідти свої вклади можуть близько 10% вкладників. Це нормальна практика, оскільки ви розміщуєте вклад на визначений термін, а ці гроші даються комусь в кредит. Той, кому дали кредит, не може їх повернути раніше, тому що вони в якомусь обороті. Відповідно, поки існує паніка, інкасаторські машини не можуть повною мірою поповнювати каси й обслуговувати банкомати. Одночасно в банкомат можна завантажити близько півмільйона гривень. Якщо відбувається ажіотаж і люди одночасно знімають по 5 тисяч гривень, надовго цього банкомату не вистачить», - пояснив Лупоносов.

На думку аналітика, пропозиції екс-заступника голови НБУ Олександра Савченка ввести банківські канікули на період 21-24 лютого небезпідставні, проте зважаючи на недавні події може лише погіршити ситуацію.

«Ідея ввести банківські канікули в принципі правильна, але тільки в тому разі, якщо в парламенті буде прийнята якась дорожня карта, яка припинить битву людей на вулицях. Якби на вулицях не вбивали, то і бензин б не купували, і річний запас макаронів, і гроші б масово з карток не знімали. Зараз вводити банківські канікули немає сенсу, бо це ще більше погіршить ситуацію», - вважає експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

460