Сьогодні забирати депозити з банків, тим більше великих, немає ніякого сенсу. Таку думку висловив економічний експерт Олександр Охріменко в прямому ефірі телеканалу БТБ.

«Якщо ви тримаєте вклади у великому банку, забирати депозит - безглуздо. Це можна робити, тільки якщо вам не подобається відсоток, менеджмент, обслуговування і т.п. Але якщо вас все влаштовує, навіщо панікувати? Якщо у вас депозит у маленькому банку, який працює з населенням, то у нього також хороша ліквідність і великих ризиків немає. Тому що ці банки однозначно матимуть можливість нормально працювати. У них можуть бути тимчасові проблеми в банкоматі, або в якийсь окремий день роботи, але це не означає, що банк повинен зникнути. Він як був, так і залишиться», - сказав Охріменко.

Експерт нагадав, що Національний банк України видав постанову №48, якою запроваджено заходи щодо оперативного підвищення ліквідності для банків, у яких можуть виникнути тимчасові труднощі. «На сьогодні НБУ вже допоміг одному великому банку залучити 2 млрд грн, також допоміг і деяким іншим. І в майбутньому також НБУ це робитиме в разі необхідності. Навіть у крайньому випадку, якщо маленький банк збанкрутує, відповідно до законодавства Фонд гарантування вкладів виплатить його вкладникам компенсацію у межах визначених законом 200 тис. Тому не треба панікувати, а варто думати головою», - зазначив експерт.

Також він нагадав, що вкладникам доцільно більш детально вивчати умови депозитних договорів. Адже дуже часто за дострокове розірвання депозитного договору передбачено фінансові санкції, наприклад - невиплата нарахованих відсотків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290