Дуже наївно було сподіватися, що якісь переговори і домовленості про перемир'я з ультрабойовиками можуть призвести до реального перемир'я чи миру, стверджує директор Центру євразійських досліджень Володимир Корнілов.

«Ми бачили, що коли «Беркут» у вівторок провів стрімку контратаку, відбивши основні будівлі, біля Майдану явно не було сил для оборони. Бойовики втекли взагалі без опору, залишивши всі свої об'єкти. І ми бачили вже учора, що лідери опозиції запанікували. Адже чия ідея перемир'я була? Це була ідея Яценюка, який з трибуни Майдану кричав, - ми закликаємо до перемир'я до ранку», - сказав експерт.

На думку Корнілова, перемир'я було потрібне радикалам лише для того, щоб дочекатися поповнення й обіцяної Луценком вогнепальної зброї.

«Як тільки це перемир'я було досягнуто, «Беркут» був зупинений. Причому, буквально в той момент, коли він міг спокійно входити на Майдан і зачищати цю територію. У цей час Яценюк і компанія відразу почали скликати підкріплення. Тобто, Майдан потребував підкріплення із Заходу України. І для цього, їм потрібно було виторгувати час. Не більше того. Відповідно, коли це підкріплення надійшло і бойовики посилили свої позиції, як тільки вночі підвезли зброю, а вчора сам Луценко обіцяв озброїти бойовиків, після цього Майдан був готовий до нової атаки», - констатував Корнілов.

Експерт не змінив своєї точки зору щодо того, що переговорами з екстремістами кровопролиття вирішити не вдасться.

«Правий сектор» і раніше заявляв про те, що, незважаючи на будь-яке перемир'я, ми стрілятимемо, як і стріляли. Так, що в цьому сенсі сподіватися на перемир'я з ультрабойовиками, радикалами, немає жодного сенсу», - каже експерт.

Він повторив своє бачення варіантів подальшого розвитку ситуації.

«Є тільки два шляхи - або повна перемога Майдану та подальші репресії проти прихильників нинішньої влади і регіонів південного сходу України, або - повна перемога Януковича та його команди. Проблему не вирішити черговими амністіями й безкарністю бойовиків, які нападають на офіси, вбивають людей, б'ють і вбивають правоохоронців. От якщо й надалі влада продовжуватиме грати в подібні компроміси, це призведе до ще більшої крові. В цьому я не сумніваюся ані хвилини», - резюмував директор Центру євразійських досліджень.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

273