Правоохоронці не застосовували, і не застосовуватимуть зброю проти мирних громадян, однак спроби екстремістів заподіяти шкоду життю і здоров'ю працівників органів внутрішніх справ міліція реагуватиме відповідно до Закону України «Про міліцію», повідомляє прес-служба МВС України.

У повідомленні наголошується, що згідно зі ст. 15 «Застосування вогнепальної зброї», працівники міліції як крайній захід мають право застосовувати вогнепальну зброю в таких випадках:
1) для захисту громадян від нападу, що загрожує їхньому життю і здоров'ю, а також звільнення заручників;
2) для відбиття нападу на працівника міліції або членів його сім'ї, якщо їхньому життю або здоров'ю загрожує небезпека;
3) для відбиття нападу на охоронювані об'єкти, конвої, житлові приміщення громадян, приміщення державних і громадських підприємств, установ та організацій, а також звільнення їх у разі захоплення;
4) для затримання особи, яку захоплено під час скоєння тяжкого злочину і яка намагається втекти;
5) для затримання особи, яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під варти, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожує життю і здоров'ю працівника міліції;
6) для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров'ю громадян або працівника міліції.

Забороняється застосовувати й використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи.

Працівники міліції мають право використовувати зброю для подання сигналу тривоги або виклику допомоги, знешкодження тварини, що загрожує життю і здоров'ю громадян або працівника міліції.

Крім того, у МВС наголосили, що працівник міліції має право оголити вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування. Під час затримання злочинців чи правопорушників або осіб, яких працівник міліції запідозрив у скоєнні злочинів чи правопорушень, а також під час перевірки документів у підозрілих осіб, працівник міліції може привести у готовність вогнепальну зброю, що є попередженням про можливість її застосування.

«Спроба особи, яку затримує працівник міліції із вогнепальною зброєю в руках, наблизитись до нього, скоротивши при цьому визначену ним відстань, чи доторкнутись до зброї, дають працівникові міліції право застосувати вогнепальну зброю», - йдеться в повідомленні МВС.

Нагадаємо, протистояння між мітингувальниками в Києві та правоохоронцями почалося 18 лютого. 19 лютого спостерігалося відносне перемир'я. Ввечері влада та опозиція домовилися про перемир'я в країні.

Однак сьогодні, 20 лютого, протистояння знову загострилося. Мітингувальники знову зайняли Жовтневий палац, Європейську площу та Грушевського.

Станом на 06.00 четверга, за даними МОЗ, у ході протистоянь загинуло 28 людей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

279