Якщо влада не почне робити законні кроки щодо подолання кризи, передбачені в Конституції, буде тільки гірше. Про це в коментарі «УНН» сказав політолог Михайло Погребинський.

Він наголосив, що влада має виконувати свої прямі обов'язки, щоб убезпечити громадян від проявів насильства.

«Якщо влада не робитиме кроків, які за Конституцією вона повинна робити, то може бути тільки гірше. Щодня ми чуємо про нові захоплення і нові жертви. Це треба зупинити. Влада має паралельно виконувати ряд своїх обов'язків», - зазначає політолог.

За його словами, це повинні бути не тільки пошуки компромісу за столом переговорів, але й реальні дії щодо деескалації конфлікту.

«СБУ заявила, що вона розглядає ці акти насильства як терористичні акти. Вона має право таким чином ідентифікувати те, що відбувається в Україні, зокрема, в Києві. Хоча, звичайно, треба шукати і перемовників, які можуть брати відповідальність за дії тих радикальних людей, яких вони взялися вести за собою. Треба знайти компромісне для всіх рішення і разом зупинити розбрат та хаос у країні», - каже Погребинський.

«Сподіваюся, що лідери опозиції зрозуміли, що вони вже перетнули всі можливі межі. Я сподіваюся, що з ними можна говорити, як з людьми, які не на лаві підсудних, а які можуть взяти на себе відповідальність і шукати компроміс з представниками влади», - зазначає політолог.

При цьому він виключає, що антитерористична акція - це силова зачистка Майдану.

«Якби була команда зачистити Майдан, то вона була б виконана досить швидко. На Майдані залишається не так багато людей. Однак можна зрозуміти владу, яка не хоче жертв і шукає якісь можливості для переговорів. Я не знаю, знайде чи ні, але очевидно, що ситуація не може тривати вічно і з кожним днем тільки погіршується. Це надзвичайно небезпечно», - резюмував Погребинський.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

331