Військовослужбовці Збройних сил України можуть бути залучені до дій в рамках проведення антитерористичної операції на території країни, повідомляє управління преси та інформації Міністерства оборони України.

«Відповідно до статті 5 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» Міноборони, органи військового управління, з'єднання та військові частини Збройних сил України забезпечують захист від терористичних посягань об'єктів ВСУ, стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових і отруйних речовин, що знаходяться у військових частинах або зберігаються у визначених місцях», - пояснили у відомстві.

Відповідно до статті 15 зазначеного закону, в районі проведення антитерористичної операції військовослужбовці мають право застосовувати зброю і спеціальні засоби; затримувати й доставляти в органи внутрішніх справ осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії; перевіряти у громадян та посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів - затримувати їх для встановлення особи.

Крім того, військовослужбовці мають право здійснювати в районі проведення антитерористичної операції особистий огляд громадян, огляд речей і транспортних засобів;

Військовослужбовці також можуть тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів та пішоходів на вулицях і дорогах.

«Передбачені цією статтею заходи здійснюються з дотриманням чинного законодавства і припиняються негайно після завершення антитерористичної операції», - підкреслили в Міноборони.

Координацію діяльності суб'єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

Особи, які беруть участь у боротьбі з тероризмом, перебувають під захистом держави. Непокора або опір законним вимогам військовослужбовців, посадових осіб, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, ведуть за собою відповідальність, передбачену законом.

«Головна мета цієї антитерористичної операції - зупинити екстремізм і протизаконні дії радикальних угруповань, що загрожують життю мільйонів українців, забезпечити захист мирних громадян, не допустити громадянської війни в Україні», - заявили в оборонному відомстві.

Як повідомляв ForUm, у середу, 19 лютого, Служба безпеки України та Антитерористичний центр України заявили про початок антитерористичної операції на території країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

391
Классические туфли мужские