Оголошення голови СБУ щодо початку антитерористичної операції із залученням силових відомств свідчить про запровадження в країні надзвичайного стану. Таку думку в коментарі «УНН» висловив політолог Кость Бондаренко.

«По суті, антитерористична операція почалася ще вчора на Майдані. Що стосується заяви голови СБУ, то її більшою мірою спровокували заяви деяких політиків, які безвідповідально, або з метою залякування, або з метою шантажу, починали говорити про те, що на Майдані достатньо зброї, сил і навчених бойовиків для того, щоб провести ті чи інші дії. Більш того, заклики захоплювати будівлі, а також енергетичні об'єкти, були фактично публічні. Зокрема, це заклики захопити газопровід. Тобто, протягом останніх двох тижнів було достатньо закликів, які в будь-якій країні могли б трактуватися як заклик до терористичних дій. Тому, формальний привід дали саме ці політики, які безвідповідально розкидалися гучними фразами, які можуть однозначно трактуватися як терористичні дії. Не потрібно навіть було вигадувати привід - його дали ці депутати своїми закликами», - сказав експерт.

За його словами, антитерористична операція означає, що в країні запроваджено надзвичайний стан.

«Це навіть не надзвичайний стан у легкій формі. Єдина відмінність між антитерористичною операцією та власне надзвичайним станом полягає у тому, що для початку антитерористичної операції не потрібно відповідне рішення Верховної Ради. Все інше, весь набір інструментарію, всі дії та кроки, які може застосувати владу в цій ситуації, абсолютно ідентичні тим крокам, які вживаються при запровадженні надзвичайного стану», - сказав Бондаренко.

На його думку, зараз оголошення про початок антитерористичної операції є попередженням активістам з Майдану.

«Це якесь примушення до миру учасників Майдану і тих людей, які сьогодні несуть відповідальність за Майдан і розуміють термінологію й що означає проведення антитерористичної операції. У них є два шляхи: перший - це переговорний процес з розробкою компромісів, другий - протистояння, в ході якого до них буде застосовано протидію, передбачену умовами антитерористичних операцій», - сказав Бондаренко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

379