У Міністерстві закордонних справ України закликали всіх міжнародних партнерів України бути максимально об'єктивними в оцінках розвитку ситуації, визначати свою позицію виключно на основі достовірних і перевірених фактів.

Упродовж останніх тижнів, за даними міністерства, керівництво України підтвердило вагомими практичними діями свою налаштованість до мирного врегулювання політичної кризи у конструктивному діалозі з опозицією. З цією метою було забезпечено виконання більшості вимог опозиційних сил: Президент України прийняв відставку прем'єр-міністра України, що стало наслідком відставки всього складу Кабінету Міністрів України; були скасовані законодавчі акти від 16 січня; реалізовано дві амністії для учасників протестів, остання з яких набрала чинності 17 лютого, влада підтвердила опозиції про готовність розпочати практичну роботу з метою внесення змін до Конституції України.

«Демонструючи готовність до поступок, компромісу та діалогу, керівництво держави взяло до уваги численні заклики до мирного врегулювання кризи з боку Генерального секретаря ООН, лідерів Європейського Союзу, Росії, Сполучених Штатів та інших міжнародних партнерів України», - йдеться у повідомленні відомства.

18 лютого, в день, коли Верховна Рада України повинна приймати перші рішення щодо конституційних змін, лідери опозиційних сил направили радикально налаштованих учасників протестів на силове блокування українського парламенту і закликали їх до збройної боротьби.

У міністерстві запевнили, що опозиція взяла на себе повну відповідальність за безпрецедентний сплеск насильства і беззаконня у Києві, Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Рівному.

Саме ці дії викликали такі силові сутички і спричинили за собою людські жертви як з боку протестувальників, так і працівників сил правопорядку.

У цей вирішальний момент очікуємо також на максимально відповідальну позицію міжнародних партнерів України, насамперед, щодо недопущення дій, які в тій чи іншій мірі можуть сприяти подальшій ескалації внутрішнього протистояння в Україні.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

173