Україна має намір у поточному році отримати від експорту продукції АПК близько $20 млрд валютних надходжень, тому пріоритетним завданням уряду є забезпечення потреб аграріїв на поточну посівну кампанію.

Таку заяву в середу зробив виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Сергій Арбузов під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Їх (аграріїв - Ред.) своєчасне забезпечення технікою, паливно-мастильними матеріалами та добривами - запорука вдалої посівної. І як результат - забезпечення продовольчої безпеки в країні. До того ж країна потребує валютних надходжень від експорту сільгосппродукції. Їх у цьому році ми прогнозуємо на рівні 20 мільярдів доларів», - сказав Арбузов.

За його словами, на сьогодні стан підготовки до посівної можна оцінити як задовільний. «Озимих на зерно посіяно майже на рівні минулого рекордного року - 96%. Сільгоспвиробники повністю забезпечені якісним насіннєвим матеріалом. Готовність тракторів становить 96%, ґрунтообробних-посівних машин - 98%. Погодні умови цієї зими, сподіваюся, сприятимуть хорошій врожайності», - зазначив в.о. прем'єр-міністра. Він також акцентував увагу на тому, що аграрії готові до можливої необхідності пересіву. У Державному резервному фонді є достатні запаси насіння для цього.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

104