Причиною аварії на шахті «Північна» (ДП «Макіїввугілля»), яка сталася вчора, 17 лютого о 20 год. 38 хв. у м. Макіївка Донецької області, могло стати порушення техніки безпеки під час проведення робіт, не пов'язаних з видобутком вугілля. Про це сьогодні після робочої наради з керівництвом шахти заявив в.о. віце-прем'єр-міністра України Юрій Бойко, повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації.

Остаточні висновки комісії будуть оприлюднені протягом десяти днів.

У зв'язку з аварією, вуглевидобуток на шахті «Північна» припинено.

Наразі за фактом аварії порушено кримінальну справу за ч.2 ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей). Ведеться слідство, в ході якого також відпрацьовуватимуться кілька версій.

Директор департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Олена Петряєва у ході короткого брифінгу, який відбувся на шахті «Північна», уточнила, що кількість постраждалих унаслідок аварії зросла. Сьогодні в шахтний медпункт по медичну допомогу звернувся ще один гірник, який був госпіталізований в обласну лікарню профзахворювань. Таким чином, наразі загальна кількість постраждалих - 10 осіб.

Нагадаємо, о 20 год. 38 хв. 17 лютого у м. Макіївка Донецької області на шахті «Північна» на горизонті 815 м стався вибух метану. Внаслідок вибуху загинуло 7 гірників.

Для розслідування причин аварії створена урядова комісія, яку очолив в.о. віце-прем'єр-міністра Юрій Бойко.

За фактом вибуху метану на шахті «Північна» відкрито кримінальне провадження.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282