Закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» не звільняє від відповідальності представників силових структур, котрі скоювали злочини проти активістів Майдану. Про це в ефірі «5 каналу» заявив автор закону, представник Президента у Верховній Раді, народний депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко.

«Ті, хто порушував закон, застосовував тортури, вбивав, знущався, роздягав догола людей і на їх тлі фотографувався - це злочинці», - заявив він.

Мірошниченко наголосив, що влада не може чинити так, як чинять активісти, бо «у влади є менший діапазон свободи».

«І якщо представник влади порушує закон - це в 10 разів гірше, тому що втрачається довіра, втрачаються всі основи існування державності. Я нікого не збираюся виправдовувати, я не буду адвокатом тих, хто від влади м'яко кажучи правопорушники, а відверто кажучи злочинці - вони мають нести покарання», - вважає регіонал.

Як повідомляв ForUm , генеральний прокурор України Віктор Пшонка 16 лютого повідомив про набуття чинності з 17 лютого 2014 закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності і покарання осіб, які скоїли в період з 27 грудня 2013 року по 2 лютого 2014 злочини, передбачені статтею 1 цього закону, закриття відповідних кримінальних проваджень, а також звільнення від адміністративної відповідальності осіб, до яких застосовано адміністративний арешт.

Акції протесту на Майдані Незалежності в Києві почалися наприкінці листопада 2013 року після рішення Кабінету Міністрів про призупинення процесу підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

З 19 січня триває протистояння між протестувальниками та правоохоронцями на вул. Грушевського, в ході якого постраждали сотні людей, є жертви.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185