Партія регіонів вважає неприпустимими провокаційні заяви лідерів опозиції, які свідомо спрямовані на подальшу ескалацію громадянського протистояння, загострення суспільно-політичної ситуації. Про це повідомляє прес-служба ПР.

Пропонуємо Вам повний текст заяви:

«Чергове «народне віче» 16 лютого ознаменувалося проголошенням чергового ультиматуму, чергового так званого «мирного наступу», «тиску», «удару». У своїх виступах вожді майдану закликали своїх прихильників до радикальних дій, пообіцяли нові вуличні заворушення в разі невиконання їхніх вимог Верховною Радою України. Вимога у опозиції все та ж - порушуючи усі можливі регламентні і конституційні норми, за допомогою одного єдиного голосування змінити Конституцію України. Передбачений законом правовий механізм поетапного внесення змін до Основного закону України опозицію не влаштовує. Немов примхливі діти, її вожді впадають в істерику, хочуть все й відразу. Трагедія України в тому, що «дитячі вередування й істерики» опозиції обертаються для держави зовсім «недитячими» наслідками - країна втягнута в хаос гостроконфліктного громадянського протистояння, поставлено під загрозу стабільне функціонування національної економіки, серйозного удару по добробуту кожної сім'ї завдає стресове зниження курсу національної валюти.

Щодня непомірно високу ціну країна платить за майданне політичне шоу, за чергові «вигадки» і «примхи» опозиціонерів, що рвуться до влади.

При цьому особливо цинічними виглядають їхні намагання прикрити свої примхийі особисті кар'єрні амбіції «волею народу», «мандатом майдану», піднести зміну Конституції як акт народного волевиявлення. У зв'язку з цим хотілося б знову наполегливо нагадати майданним вождям, які явно загралися, - ніхто і ніколи не уповноважував ні майдан, ні його поводирів представляти інтереси всього народу України. Лідери опозиції явно помиляються, якщо вважають, що їхні істеричні заклики «воювати до кінця, стояти до перемоги» знаходять належний відгук у розсудливих громадян нашої країни, а примітивні майданні гасла не викликають нічого, крім поблажливої усмішки і співчуття. Так і для присутніх на Майдані актуальна інша повістка, в якій немає місця кар'єрним прагненням вождів. Людей цікавлять питання європейського майбутнього України, а не питання зміни Конституції - тобто працевлаштування трьох усім відомих опозиціонерів, кожен з яких прагне завчасно підготувати для себе престижне крісло.

З майданної трибуни проголошені наміри опозиції чинити максимально можливий, в тому числі силовий тиск на політичних опонентів, змусити (!!!) представників парламентської більшості своїми голосами підтримати внесення змін до Конституції України.

Тобто, називаючи все своїми іменами, опозиція готується організувати в сесійній залі Верховної Ради України і по зовнішньому периметру парламенту розгнузданий шабаш, який ще не мав аналогів в історії вітчизняного парламентаризму.

Їй хоч би що необхідно продемонструвати своїм явно розчарованим майданним прихильникам власну дієздатність, розвіяти звинувачення в кулуарних домовленостях з владою, бездіяльності та здачі інтересів майдану. Щоб відповідати протестній хвилі, опозиційним депутатам потрібна своя «вулиця Грушевського», потрібні свої «барикади» і «коктейлі Молотова».

Як обіцяють в опозиційних колах, парламентський погром, який супроводжував ратифікацію харківських угод у 2010 році, порівняно з наміченими «маневрами», здасться легкою розминкою.

Враховуючи те, що серед підбурювачів і виконавців цього «дійства» значаться такі широко відомі екстремісти, як Парубій, країна може очікувати від них чого завгодно - від димових шашок до бойових гранат.

Ми переконані, що європейські парламентарії будуть дуже здивовані, коли побачать прояви тероризму у своїх партнерів, і, нарешті, усвідомлять, наскільки далека українська опозиція від європейських стандартів парламентаризму, демократичних практик цивілізованого розв'язання політичних конфліктів.

Партія регіонів вважає своїм обов'язком застерегти опозиціонерів, які вийшли «на стежку війни», від непродуманих і поспішних дій, переоцінки власних сил та можливостей. Хотіли б охолодити запал войовничих лідерів, які заявляють про готовність підставити власний лоб під кулі. Напевно, варто було б знайти краще застосування своїй персоні, використовувати свої розумові здібності на благо України, а не власного іміджу і самопіару.

Хочемо нагадати опозиції, що навіть у пікові дні протистояння, коли вулиці Києва перетворювалися на арену повномасштабних бойових дій, парламент залишався публічним майданчиком для організації цивілізованої політичної дискусії, ухвалення необхідних для країни рішень.

Вважаємо неприпустимим позбавляти Верховну Раду її миротворчого статусу, перетворювати на полігон для опозиційних маневрів.

У розв'язаній опозицією парламентської війні не буде переможців. Натомість уже сьогодні можна передбачити, хто програє в цій «битві», - програє Україна.

Партія регіонів не дозволить опозиції перетворити парламент на черговий осередок суспільно-політичної дестабілізації, ще одну «гарячу точку» на карті України. Партія регіонів залишається вірною своїм принципам і раніше заявленим цілям. Зробить все від неї залежне для продовження конструктивного політичного діалогу - щоб зберегти загальнонаціональний мир і злагоду, зберегти Україну!».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124