США і ЄС зацікавлені в тому, щоб Україна відійшла від історично близьких відносин з Росією, трималася західної орбіти і стала членом ЄС, а потім вступила в НАТО - вважає редактор журналу Politics First Маркус Пападопулос (Великобританія).

В ексклюзивному коментарі каналу «БТБ» експерт зазначив, що Захід хоче використати Україну в своїй протидії Москві і не має щирої зацікавленості долею українців, все це помітно саме зараз, коли вирішується доля наступного уряду країни.

«США і ЄС хочуть, щоб Україна відійшла від історично близьких відносин з Росією, трималася західної орбіти, стала членом Євросоюзу, а потім вступила в НАТО», - зазначив він і додав, що Захід, насамперед, цікавитиме прозахідний політик на посаді глави уряду.

«Важливо зазначити, що американці, такі як Джон Маккейн і Вікторія Нуланд, щиро не дбають про Україну, її економіку і народ. Україна для Америки - це інструмент, який можна використати проти Москви, послабити її, відірвавши Україну від близьких відносин з Росією. Тому, якщо Яценюк стане наступним прем'єр-міністром, то Захід йому зрадіє. Зрештою, він хоче провести дострокові вибори в Україні з надією привести до влади прозахідного президента», - переконаний експерт.

Пападопулос закликає протистояти втручанню Заходу у внутрішні справи України і намірам відірвати Київ від історично сформованих зв'язків з Москвою. Ці наміри можуть погано закінчитися, якщо враховувати велику прихильність значної частини українського населення до традиційних відносин з РФ, тому він сумнівається, що на посаді прем'єра ефективним зараз може бути прозахідний політик, який при цьому може стати іграшкою в руках Заходу й представляти інтереси ЄС та США, але не України.

«Я сумніваюся щодо Яценюка. Моє занепокоєння викликає його вороже ставлення до Росії, яке не підтримує більшість українців, що вони не розділяють його погляд на Росію як на силу зла», - зазначив він.

«Дуже важливо це розуміти, так як те, що ми чуємо зараз від опозиційних лідерів та західних політиків і журналістів, що Україна і Росія є абсолютно різними державами. Але Україна і Росія мають спільну історію, спільну культуру і мову. Не варто забувати також про те, що більшість українців належать до Московського патріархату. Тому, їхній духовний лідер - у Москві», - додав експерт.

Він також застеріг українців від проведення дострокових виборів в Україні і провів історичні аналогії з Сербією 2000-х років, коли від влади був усунутий президент Слободан Мілошевич. «Американський уряд вклав мільйони доларів на вибори. Вони вчили опозиційних активістів і досягли своєї мети: скинули Мілошевича і привели до влади прозахідного лідера. Тобто, якщо в Україні зараз, на рік раніше, відбудуться президентські вибори, американці зіграють в них значну роль. Це може бути дуже небезпечним для української безпеки та стабільності», - переконаний він.

Експерт також негативно оцінив відставку уряду в Україні. «Вважаю абсолютно неприпустимим насильство в Києві, втручання в українську політику ЄС та Сполучених Штатів, а також примусову відставку Азарова. І, нарешті, неприпустимо, що демократично обраний законний уряд змушений робити такі речі, які він не повинен робити. ... Такого б не стали терпіти у Великобританії. І точно б не мирилися в США. Немає причин, щоб таке сталося і в Україні. Це абсолютно неприпустимо», - обурився експерт.

«Як на мене, хто б не став наступним прем'єр-міністром, він має бути раціональним, реалістичним. Він має виступати за незалежність і суверенітет України. Він має розуміти її історичну близькість до Росії», - підсумував він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

140