Ключовим завданням для банківського сектора сьогодні є збільшення кредитування економіки. Таку думку висловив економічний експерт Михайло Міщишин, коментуючи пропозицію окремих фінансистів підвищити ставки депозитів для залучення у банківський сектор більшого обсягу вкладів населення.

«Вже зараз однією з головних проблем української економіки є не брак грошей на банківських депозитах, які треба підвищити, щоб залучити грошей ще більше, а прямо протилежне - те, як перенаправити вже зібрані кошти на кредитування бізнесу», - заявив експерт.

За його словами, зараз у населення на руках і на банківських рахунках акумульовано близько $50-80 млрд. «Для реалізації програми активізації економіки України необхідна значно менша сума - $50 млрд. Але банкірам простіше грати на курсових різницях, ніж зв'язуватися з більш клопітними інвестиційними програмами», - зазначив Мищишин, акцентуючи увагу на тому, що, незважаючи на достатній рівень наявності вільних коштів, українські фінустанови ще слабо кредитують економіку.

«Цікаво, що з кінця минулого і на початку нинішнього року середня ставка за кредитами в Україні впала до 15-16,5% із зафіксованих у листопаді 2013 року 23,4%. Подібне зниження ставок кредитування нещодавно здавалося неможливим у принципі. Очевидно, що саме зараз НБУ та уряду України необхідно намагатися закріпити цей хороший тренд, і ще більше знизити ставки кредитів», - сказав Міщишин.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

75