Михайло Бузинарський, ветеран війни в Афганістані, а нині керівник ініціативної групи Громадського руху «Український вибір» у Рівному, в інтерв'ю «Комсомольській правді в Україні» розповів про рівень соціальної захищеності афганців, вирішення їхнього житлового питання і про ставлення воїнів-інтернаціоналістів до політичних подій в країні.

Бузинарський пройшов війну в Афганістані від початку до кінця і вважає, що проведення урочистих заходів з нагоди річниці - це не та турбота, якої потребують сьогодні афганці. «Одна справа - покласти вінки до могил загиблих афганців і заявити, що держава пам'ятає про воїнів-інтернаціоналістів, а інша - реально приділяти увагу учасникам бойових дій. На жаль, заслуженої турботи ми не відчуваємо», - розповів активіст «Українського вибору».

Він нагадав, що за новим Податковим кодексом афганці змушені платити податки із зарплати, чого раніше не було. Їм майже не пропонують путівку в потрібний санаторій, а компенсація її вартості становить всього 400 гривень. Забули інтернаціоналісти і про безкоштовне медичне обслуговування; істотно обмежені пільги з оплати житлово-комунальних послуг. «А скільки останнім часом афганці отримали квартир? Напевно, на пальцях рук можна порахувати», - обурюється Бузинарський.

Представник «Українського вибору» стверджує, що більшість афганців та активістів руху не підтримують подій на Майдані, захоплення ОДА та інших адмінбудівель. «Ні до чого хорошого це не призведе. Треба не воювати, а розробляти дієві механізми, які допомогли б народові, у тому числі й афганцям, достукатися до влади. На мій погляд, необхідно на законодавчому рівні закріпити положення про проведення місцевих референдумів. І тоді на народне голосування можна виносити будь-які гострі питання, на які влада зобов'язана була б реагувати», - упевнений Бузинарський.

Він наголосив, що воїни-інтернаціоналісти не підтримують опозицію, оскільки «і Віктор Ющенко, і Юлія Тимошенко, і Арсеній Яценюк обіцяли нам вирішити питання з соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів, але далі обіцянок справа не зрушила».

«Афганці підтримали б організації, які продемонстрували б, що можуть щось зробити. І такі сили в Україні є», - резюмував представник «Українського вибору».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

260