Представники організованої парламентської опозиції намагаються зберегти обличчя перед радикальною частиною Майдану, щоб ці люди не сприйняли компроміси з владою як поразку.

Таку думку висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи заяву лідера «Самооборони Майдану» Андрія Парубія про можливість блокування урядового кварталу активістами 18 лютого, після того як закінчиться термін виконання умов для набуття чинності закону про амністію для учасників масових заворушень.

«Такі заяви - це більше тактична гра Парубія, який, до речі, не входить до політичного керівництва, не ухвалює політичних рішень. Він їх виконує. І щоб компроміс опозиції та влади не здався активістам поразкою, Парубій робить такі заяви - це жанрова складова політичної гри. Це заспокійливий сигнал радикальним активістам, що ніхто не здається, ніхто не збирається «скласти зброю» і готові до наступу в будь-який момент», - пояснив Карасьов.

На його думку, таким чином лідери парламентської опозиції намагаються зберегти політичне обличчя перед найбільш радикальною частиною Майдану.

«Лідери опозиції побоюються, що розблокування державних установ, яке необхідне для набуття чинності закону про амністію, може бути не сприйнято частиною Майдану. Може бути зрозумілим його активістами, як часткова поразка опозиції, самого Майдану. Адже там є радикально налаштоване крило, непримиренні радикали. Для них взагалі неприйнятні ніякі поступки, вони ігнорують жести доброї волі, які демонструє влада, коли були змінені умови перебування активістів під слідством і людей відпускали під домашній арешт, а не тримали в ув'язненні», - сказав політолог.

Він допускає, що опозиціонери такими заявами намагаються підстрахуватися на той випадок, якщо вони звільнять захоплені будівлі, а закон про амністію не набуде чинності.

Саме тому звучать заяви про можливі нові акції після 17 лютого.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

230