15 лютого християни східного обряду відзначають Стрітення Господнє. Свято присвячене зустрічі останнього праведника Старого Завіту старця Симеона, котрий жив у Єрусалимі, з немовлям Ісусом.

Згідно з переказами, у храмі до земних батьків Христа підійшла благочестива людина на ім'я Симеон, якому була звістка, що він не помре, поки не побачить Спасителя світу. Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої - він жив близько 300 років. У храмі праведний Симеон узяв на руки Ісуса і сказав: «Господи, тепер Ти відпускаєш мене з цього життя у майбутнє, як обіцяно Тобою мені, і я тепер помру спокійно, тому що на власні очі бачив Спасителя світу».

Стрітення символізує зустріч Старого і Нового Завітів.

У народному побуті свято здавна сприймається, як зустріч зими з весною.

Ясна і тиха погода цього дня віщує добрий урожай і роїння бджіл. Вітер - погана ознака. Сніг - до дощової погоди. Хурделиця - весна буде пізня й холодна. «Якщо на Стрітення півень нап'ється води з калюжі, то чекай ще холодів!». Або ще кажуть так: «Якщо нап'ється півень води, то набереться господар біди».

Цього дня у церквах святять воду, а разом з водою і свічки. Посвячені на Стрітення свічки звалися «громовими», бо їх запалювали і ставили під образами під час грози, щоб оберегти людей від грому й вогню.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

487