Конституційна реформа, на якій наполягають опозиціонери, не вирішує головної проблеми - не змінює відносин між владою та суспільством і не робить саму систему влади більш ефективною. Вона лише змінює розклади всередині політичної еліти - сказав Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій.

«Як відомо, від зміни місць доданків сума не змінюється. Стосовно політичної системи України це означає, що пропонований лідерами опозиції перехід від президентсько-парламентської системи влади до парламентсько-президентської може змінити тільки форму правління. Це вирішує внутрішньоелітні розклади, але не зачіпає принципові основи конституційного ладу. Тобто, йдеться про збереження неефективної вертикалі влади під іншою назвою», - сказав Карасьов.

Він вважає, що головним є контроль за системою влади з боку суспільства, оскільки в успішних країнах існують дуже різні конституційні системи, які показують свою ефективність.

«Насправді потрібно не перерозподілити повноваження між Президентом і прем'єром, а створити конституційний контроль над системою влади і збалансувати відносини між суспільством та владою. У різних передових країнах, які ми самі собі ставимо за приклад, благополучно існують різні моделі правління: президентські, парламентські, монархії і так далі. Справа не в цьому, а в тому, що оптимальною є та модель, в якій суспільство впливає на владу, а влада несе відповідальність перед суспільством», - підкреслив політолог.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

254