На вимогу Севастопольської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Державною Азово-Чорноморською екологічною інспекцією проведена позапланова перевірка дотримання природоохоронного законодавства в частині охорони водних ресурсів у Севастопольській бухті. Зокрема, перевірка встановила витоки нафтопродуктів в акваторію Чорного моря, в результаті чого на водній поверхні утворилася нафтова пляма площею 800 тис. кв. м, повідомляє прес-служба прокуратури м. Севастополя.

«Перевіркою встановлено, що 28 січня 2014 року невстановленими особами в місці впадання зливових стоків у Севастопольську бухту в районі причалу №50 у місті Інкерман, порушуючи вимоги Водного кодексу України, допущено витоки нафтопродуктів в акваторію Чорного моря, в результаті чого на водній поверхні утворилася нафтова пляма площею 800 тис. кв. м», - наголошується в повідомленні.

Крім того, у прокуратурі повідомили, що згідно із розрахунком розміру збитків, завданих державі у результаті скидання нафтопродуктів в акваторію Чорного моря, маса нафти, розчиненої й емульсованої у водному шарі внаслідок забруднення, склала 3,56 т, а розмір збитків, завданих навколишньому природному середовищу, склав майже 800 тис. грн.

За цим фактом прокуратурою міста Севастополя 8 лютого 2014 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.243 КК України (забруднення моря), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224