Гнучке курсоутворення позитивно позначиться на економіці України. Про це в ексклюзивному коментарі Forum'у заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За його словами, постійна корекція курсу гривні робить його більш реалістичними й ближчим до ринкових трендів, і оператори міжбанківського валютного ринку можуть вільніше діяти і планувати свою політику.

Експерт зазначив, що курс і раніше був не статичним, а «плаваючим» - але в досить вузькому діапазоні. «Що ж стосується деякого ослаблення гривні, то воно корисне для експортерів, тим більше на тлі знецінення валют інших країн з перехідними економіками - Туреччини, Росії та ін. Відомо, що в подібному випадку експортна конкурентоспроможність країни підвищується, і виходить, що ми у 2014 р. почали відставати від своїх сусідів-конкурентів. Тепер же відставання скорочується», - сказав він.

Охріменко додав, що розумне ослаблення обмінного курсу нацвалюти підвищує наповнення бюджетів усіх рівнів, а це вкрай корисно Україні в сьогоднішній непростій економічній ситуації. «У той же час курсові коливання залишаються незначними і локальними і не вплинуть на загальний рівень цін. А значить, і для бюджету вигода, і громадяни не постраждають», - підсумував аналітик.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200