Відомий економічний експерт Олександр Охріменко вважає, що українцям треба звикати до гнучкого курсу гривні, при цьому розуміючи, що курс буде часто змінюватися, але це не означає, що обов'язково - зростати. Про це він сказав у коментарі журналістам каналу «БТБ».

Експерт переконаний, що загалом середній курс гривні цього року не вийде за межі, закладені в держбюджеті на 2014 рік. «У бюджеті який курс закладений? На перше півріччя - 8,2-8,3 грн/дол., на друге - 8,4-8,5. Можливо, зараз буде курс вищим, влітку меншим, але в середньому, дійсно, буде в межах 8,4-8,5. От якраз ми цей середній курс і побачимо», - спрогнозував він.

Охріменко нагадав, що Нацбанк встановив гнучкий курс, який орієнтується на ринковий. «Ніхто не говорить, що якщо ви бачите офіційний курс 8,5-8,7 грн/дол, то за цим курсом, Національний банк продаватиме валюту. Це - індикатор, щодо якого інші банки й обмінники вибудовують свої курси. В один бік чи в інший - це вже залежить виключно від ринку. Але офіційний курс - це індикатор, на який орієнтуються банки: що робити, куди рухатися», - зазначив експерт.

Охріменко заявив, що на курс традиційно впливатимуть чинники сезонного впливу. «Будуть ще мати вплив, звичайно, чинники надходження виручки від експортерів - вона йде не зовсім рівномірно; купівля валюти від імпортерів. Ось ці важелі впливають», - сказав експерт.

Він додав, що стабілізуючим фактором на фінансовому ринку, безумовно, стане формування нового уряду. Експерт також закликав українців звикати до гнучкого курсу гривні. «У Росії вже давно існує така система, курс туди-сюди ходить, українцям доводиться звикати. Можливо, справді, потрібен час, щоб українцям звикнути», - резюмував він.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

228