Обсяг безготівкових операцій в Україні постійно зростає і збільшується з кожним роком приблизно в 1,5 рази. Про це в ефірі програми «Фінансова Україна» на каналі БТБ заявила головний економіст відділу платіжних систем та розрахунків «Комерцбанку» Марина Краснопольська.

За її словами, в середньому у клієнтів, які вже перейшли на користування картками, по дві картки. Найпопулярнішими залишаються зарплатні картки, хоча ринок пропонує велику різноманітність карт: зарплатні, дебетові, кредитні, передплатні, віртуальні та інші.

Краснопольська зазначила, що банки постійно розробляють різні бонусні системи, щоб стимулювати безготівкові платежі. В цілому в Україні, як і в усьому світі, користувачі розуміють вигоди від користування безготівковими розрахунками - не потрібно знімати гроші в банкоматах, платити за це комісію, безготівкові розрахунки в торговельних мережах займають від 3 до 40 секунд і т.д.

У цілому для диверсифікації ризиків шахрайства Краснопольська рекомендує користувачам мати не менше двох карток. Як правило, це може бути додаткова дебетова картка до вашого рахунку, або віртуальна картка, яка служить для розрахунків в Інтернеті (віртуальною карткою можна розрахуватися у магазині).

Експерт також порекомендувала при відкритті карток уважно читати все, що написано в договорі дрібним шрифтом, щоб знати нюанси обслуговування картки. Якщо ви не користуєтеся карткою, але вона не закрита, банк може нараховувати абонплату за картку, якщо навіть там нуль на рахунку. Протягом 2-3 років, якщо не платите, може набратися пені до 100 грн.

Найпопулярніші в Україні картки - зарплатні. Вони можуть бути і валютними. Найпоширеніші картки у гривнях, доларах і євро. Експерт також зазначила, що відсотки за користування звичайним кредитним лімітом на зарплатній картці становить у середньому в Україні від 18% до 36% річних.

Нагадаємо, у 2007 році частка розрахунків платіжними картками у торгових мережах від загального числа безготівкових розрахунків склала - 8,5%, у 2012 році - близько 32%, у 2013 році - 43,6%.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

101