Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не виключає повернення України до практики формування вільних економічних зон, особливо в прикордонних регіонах, як інструменту розвитку окремих територій у розрізі залучення інвестицій, створення виробництв і підвищення зайнятості населення.

Про це під час брифінгу в Мінекономрозвитку заявив перший заступник міністра Анатолій Максюта.

«Щоб інвестор завів інвестиції, потрібно бути готовим створити для нього привілеї з іншими країнами, що порівнюються з Україною. Більше того, потрібно створити банки, компанії, котрі готові надати ресурси за ціною, зіставною з фактичною рентабельністю виробництва, - сказав Максюта, - Думаю, що можна повернутися до практики вільних економічних зон, але не в тому варіанті, в якому вони існували раніше. А зробити зони експортно-орієнтованого типу», передає «УНІАН»

При цьому він уточнив, що таких зон не може бути багато. «Вони повинні бути там, де є проекти. Вони можуть бути, у нас є пропозиції щодо Закарпаття, щодо півдня України», - зазначив чиновник, додавши, що обов'язкова умова формування зони вільної торгівлі - близькість до кордону, щоб можна було без труднощів завезти сировину або товари і вивезти їх. Ми, таким чином, отримаємо робочі місця і платежі в бюджет», - підкреслив Максюта.

Вільна економічна зона - це обмежена територія держави, на якій встановлюються митний, податковий, фінансовий та організаційно-правовий режими діяльності суб'єктів підприємництва для активізації економіки та інтеграції у світове господарство. Як правило, ВЕЗ передбачає наявність цілого набору пільг, що дозволяє швидко відкривати виробництва і вести господарську діяльність.

На початку 2000-х років в Україні були сформовані 11 спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Їхньою основною метою був розвиток виробничих та депресивних регіонів України. Однак своєї мети ВЕЗ і ТПР не досягли: вони служили переважно так званими «податковими гаванями» всередині країни. У зв'язку з цим у 2005 році уряд прийняв рішення ліквідувати ВЕЗ і ТПР на території України.

«ForUm»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

113