Заступник голови Громадського руху «Український вибір» Василь Німченко вважає, що питання переходу до федеративної моделі державного устрою стає все більш актуальним для України.

«Федералізація - реальна правооснова децентралізації абсолютованої на сьогоднішній день державної влади й умова збереження територіальної цілісності України», - впевнений Німченко.

Він зазначив, що розкол України на сьогодні - доконаний факт. На це вказує і Всеукраїнський форум представників облрад, що відбувся нещодавно в Ялті.

Нагадаємо, у форумі взяли участь представники лише 18 регіонів країни. Представники Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, Вінницької облради та Київської міськради відмовилися брати участь у форумі.

На думку Німченка, ця тенденція свідчить про неготовність суспільства консолідуватися навіть для вирішення життєво важливих питань.

«Тому першорядне, архіважливе завдання сьогодення - налагодити громадський діалог. Ми зобов'язані зупинити насильство та ескалацію напруги в країні. Наше завдання - не дати можливості реалізувати його в Україні. Ми повинні зберегти цілісність і державний суверенітет. А це можливо тільки з федеративним устроєм держави», - заявив Німченко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185