Швидше за все, 17 лютого закон про амністію набуде чинності, якщо переговори влади й учасників протесту продовжаться в тому ж руслі. Такої думки дотримується політичний експерт Дмитро Джангіров.

Прогнозуючи розвиток ситуації після 17 лютого - останнього дня виконання протестувальниками вимоги закону про амністію учасників вуличних заворушень, Дмитро Джангіров озвучив оптимістичну точку зору.

«Оскільки зараз йде переговорний процес, коли сторони дотримуються взятих на себе зобов'язань, думаю, що 17 лютого закон про амністію набуде чинності. Принаймні, влада пішла правильним шляхом, і веде переговори не тільки з парламентською опозицією, але й з представниками мітингувальників, незалежно від того, екстремістських чи радикальних поглядів вони дотримуються», - говорить експерт.

Джангірова порадувала новина про те що ВО «Свобода» погодилася звільнити будівлю Київської міської державної адміністрації відразу після того, як будуть звільнені всі затримані активісти.

«Реально затриманих залишилося буквально пару десятків людей, і всіх їх до набрання чинності закону про амністію переводять під домашній арешт. Тобто, фактично ця домовленість діє. І якщо не втрутяться якісь треті сили, які періодично з'являються, все має закінчитися більш-менш нормально», - вважає політолог.

На думку Джангірова, навіть якщо за станом на 17 лютого протестувальники не встигнуть повністю передати владі адмінбудівлі та звільнити від барикад центральні вулиці міст, сам процес виконання вимог закону буде адекватно сприйнятий владою.

«Сам початок процесу розбирання барикад або передачі адміністративних будівель буде сприйнято як виконання вимог закону. У цьому випадку головне - слідувати духу закону, а не його букві. Переведення затриманих активістів під домашній арешт сприймається як їх звільнення. Так і в зворотному випадку, початок розбирання барикад і звільнення будівель буде сприйматися владою як виконання умов досягнутого компромісу», - резюмував аналітик.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214