Депозитарну реформу в Україні було проведено досить успішно. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час прес-конференції заявив директор департаменту корпоративних відносин Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку Анатолій Амелін.

Він зазначив, що минулий рік був досить успішним і, незважаючи на складну політичну ситуацію в країні, продемонстрував стабільні показники, зокрема, був помітний приріст динаміки за обсягами біржових торгів.

Ключовою подією 2013 року, котра була дуже важливою і вплинула на розвиток фондового ринку та його інфраструктури, за словами експерта, стала депозитарна реформа, яка пройшла досить успішно. «Незважаючи на велику кількість побоювання, що можливі якісь збої або система працюватиме якось не так. Адже насправді у світі подібний досвід практично ніхто не проходив. За такий короткий період часу перевести папери з документарної в бездокументарну форму складно, ніхто у світі не проводив об'єднання системи депозитарного обліку. Можна сказати, що ми були першими. Завдяки гарному плануванню, нам вдалося практично безболісно для ринку реалізувати цей досить серйозний великий проект», - заявив Амелін.

Він підкреслив, що на сьогодні в Україні діє центральний депозитарій, який визнаний міжнародними депозитарними установами, і ми маємо можливість відкривати двосторонні кореспондентські відносини з міжнародними депозитаріями. «Це дуже важливо для залучення іноземних інвестицій. Для іноземних інвесторів вихід на ринок спростився. Тепер їм не потрібно відкривати індивідуальні рахунки в банку, вони можуть давати розпорядження своїм брокерам і через систему депозитарного обліку буде вестися облік на українські цінні папери. Це дуже важливий крок у питанні інтеграції України в міжнародний фінансовий ринок», - підсумував він.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144