Формування уряду стане позитивним сигналом до врегулювання політичної кризи і поліпшення економічної, зокрема фінансової, ситуації в країні, - вважає відомий економічний експерт Михайло Міщишин.

В ефірі програми «Фінансова Україна» на каналі БТБ експерт зазначив, що це не тільки багато в чому заспокоїть емоції, підвищить довіру зовнішніх партнерів до України, але і в уряду, і в Нацбанку буде більше можливостей впливати на курс гривні.

«Формування уряду - це буде чіткий сигнал», - зазначив він.

«І уряд, і Нацбанк, я думаю, у курсовій політиці зможуть відіграти назад (курс - ред.), як тільки Україна продемонструє світові, що сюди можна заходити з інвестиціями, тут можна працювати, ніщо не буде спалено, відібрано, понівечено... Як тільки світ побачить, я думаю, що довіра до України дуже швидко відновиться, тому що це країна, яка цікавить сьогодні всіх - Китай і Росію, і Європу», - вважає експерт.

«Я думаю, що курс «танцюватиме» навколо цієї позначки 8,5 грн/дол., можливо, він відмотається в якісь моменти на 8,2-8,3 грн/дол., бо фундаментальних підстав для різкого ослаблення (гривні - ред.) немає...», - додав Міщишин.

При цьому він порекомендував громадянам більше довіряти уряду та НБУ щодо курсової політики та курсового прогнозу, оскільки колишні їхні заяви підтверджувалися.

Експерт зазначив, що, приміром, відсутність уряду і розмови про зміну Конституції призвели одразу до того, що Москва задумалася про виділення наступного траншу Києву. Він нагадав, що як тільки Росія дала перший транш наприкінці минулого року, в Україні відразу з'явилися можливості взяти запозичення на зовнішньому ринку під більш вигідні відсотки.

«Але як тільки у нас почалися політичні заворушення в країні - вартість запозичень подорожчала», - сказав Міщишин. Він виступив проти подальшого розхитування політичної ситуації в країні і закликав припинити наміри радикальних сил перевести протистояння в насильницьку форму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

126