Опозиційні фракції продовжують консультації щодо конституційної реформи. Про це в коментарі Forum'у повідомив народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Сергій Сас.

«Ще йдуть консультації. Питання непросте. Я подивився напрацювання. Якщо взяти наші пропозиції та «УДАРу» - там є взаємовиключні, конфронтаційні положення. Потрібно досягти згоди, можливо, шляхом узгодження позицій, відмови від деяких, написання їх у новій редакції. Це процес не одного дня. Він складний. А ще не оприлюднила свої пропозиції «Свобода», - сказав парламентарій.

У той же час парламентарій зазначив, що виникають певні складнощі у зміні Основного Закону і процедурної причини. «Верховна Рада сьомого скликання вже вносила зміни до Конституції щодо повноважень Рахункової палати. І ми вже не можемо змінювати ті самі положення тим же складом парламенту», - пояснив він.

«Але в питанні можливості повернення до Конституції 2004 року можна шукати консенсус. Думаю, це продуктивний шлях. Однак потрібна політична воля й узгодження всіх позицій. Також, ми зобов'язані врахувати всі ризики повернення до Конституції в редакції 2004 року, мінімізувати їхні негативні наслідки», - наголосив Сас.

Нардеп упевнений також, що перед внесенням змін до Основного Закону потрібно попередньо провести серйозну роботу, а потім - чітко дотримуватися законної процедури, передбаченої розділом 13 Конституції України і главою 26 Регламенту ВРУ.

«Це дало б можливість отримати результат. Конституція потребує змін у багатьох сегментах правового врегулювання. І тут варто було би попрацювати серйозно. Адже за два дні, тиждень, не провівши серйозної підготовчої роботи, Конституцію не ухвалюють. Це моє глибоке переконання», - наголосив Сас.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

249