Курсові коливання особливо не позначаться на ціні продуктів харчування. Про це, як передає кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції повідомив в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

«Загалом, курсове коливання на продукти харчування вплинути має мінімально, якщо навіть воно буде. Тому що близько 95% внутрішнього споживання продуктів харчування - це (товари - Ред.) внутрішнього виробника. Він не прив'язаний до коливання ціни», - заявив Присяжнюк.

У той же час він зазначив, що в разі подорожчання палива, імпортованих добрив і засобів захисту, 98% яких Україна імпортує, це може надалі позначитися на таких групах товарів, як зернові та олійні.

«Але, якщо це й станеться, то вже з нових урожаїв», - сказав він.

«Собівартість виробництва цих груп, звичайно, зросте. Але чи подорожчає олія та зерно, це диктуватиме нам зовнішній ринок. Україна експортує близько 85% олії, 50% виробленого зерна. Ми - країна номер один на зовнішньому ринку олії і входимо в трійку у зерновій групі. Ми залежимо від зовнішнього ринку, а не від внутрішнього формування собівартості. Чому й боремося за те, щоб збільшувати виробництво та урожайність на 1 га. Щоб зменшувати собівартість.», - резюмував Присяжнюк.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311