Суспільний конфлікт стимулює психіку дітей до агресії, сприяє вихованню девіантної поведінки. Про це на засіданні круглого столу в Міністерстві освіти і науки України заявив начальник управління кримінальної міліції у справах дітей Олексій Лазаренко, передає кореспондент Forum'у.

«Діти нині хочуть бути не представниками «Беркуту», а представниками народної самооборони. Вони бачать, що ніхто ні за що не відповідає. Ми знаємо, що передумови жорстокого поводження - це знущання дітей над тваринами. А у нас зараз люди знущаються над людьми, і діти це бачать. Все це сприяє вихованню агресивної девіантної поведінки», - сказав Лазаренко.

При цьому заступник міністра освіти і науки Борис Жебровський зазначив, що величезну роль у отриманні школярами інформації відіграють ЗМІ. «Важливо обмежити вплив засобів масової інформації, які транслюють сцени насильства. Діти часто будуть чути новини про розгортання подій, які вони не зрозуміють і які можуть їх засмутити. Ми рекомендуємо батькам ставити запитання дітям: «Як ти думаєш, що відбувається?». Вислухайте Вашу дитину, щоб розвіяти неправильне уявлення про те, що відбувається», - процитував Жебровський рекомендації фахівців відомої психологічної школи.

Разом із тим українські психологи нагадали, що проблема жорстокого поводження та інформаційної незахищеності дітей виникла не сьогодні. «Діти зараз сидять в Інтернеті, де за запитом можна вибрати будь-яку жорстоку програму. Аудіовізуальні ЗМІ мають найбільш сильний вплив на дитячу психіку. Тому, якщо вони бачать жорстокість у поведінці кумирів, вони схильні копіювати цю поведінку», - сказала кандидат психологічних наук Наталія Бугайова. Вона нагоалосила, що діти розуміють все, що відбувається навколо. Тому батькам важливо очолити потік інформації, щоб правильно пояснити своїй дитині ситуацію.

Яна Ткачук,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191