Фінансовий аналітик Віталій Шапран вважає, що банківська система України готова забезпечити людей прибутковістю за гривневими ресурсами в довгостроковому періоді. Про це він сказав в прямому ефірі телеканалу БТБ.

«Якщо брати тривалий термін, ставки все одно залишаться, - вважає аналітик. - Ставки швидко не падають, і в гривні вони все одно будуть удвічі вищі, ніж у валюті».

«Ми проводили розрахунки для чотирнадцятирічного горизонту. Це термін із великим запасом, який цікавить людей віком 40 років і старших, які замислюються про накопичення до пенсії. У січні 2000 року ми зробили два депозитні вклади. Валютний - у розмірі 1 долар США, гривневий - у розмірі, еквівалентному курсу долара на той момент, 5,22 грн. У січні 2014 року за валютним вкладом ми отримали близько 22 грн, а за гривневим - 36,9 грн. Це свідчить про те, що на довгому горизонті гривня виграє через високу відсоткову ставку», - розповів Шапран.

За словами експерта, для довгострокових депозитів також може спрацьовувати ефект нарахування відсотка на відсоток, якщо відбувається капіталізація самого відсотка.

«Це об'єктивна математична залежність, проти якої грати дуже складно», - сказав Шафран.

«Дані, отримані нами з 2000 по 2014 рік, показують, що система готова забезпечити людей прибутковістю за гривневими ресурсами в довгостроковому періоді, - сказав аналітик. - Тобто, якщо людина хоче собі накопичити грошей до пенсії і зробить валютний внесок, через певний час він отримає значно менше, ніж міг би отримати за гривневим. Я вважаю, що це хороша маркетингова ніша для банків. Треба брати ці розрахунки,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

114