Аграрії продовжують активну підготовку до своєчасного здійснення комплексу весняно-польових робіт. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Так, на сьогодні вже накопичено 42% засобів захисту рослин і 74% протруйників, а також 62% мінеральних добрив. Придбаних агрохімікатів уже достатньо для проведення першого весняного підживлення озимих культур. І наразі Уряд продовжує вживати всіх можливих заходів, щоб цінова ситуація на міндобрива була стабільною і вони були доступні для сільгоспвиробників.

«Для проведення весняно-польових робіт аграрії планують використати майже 1066 тисяч тонн мінеральних добрив. А це на 10% більше, ніж у 2013 році. Зараз сільгоспвиробники вже мають в наявності 62% від потреби. І ми вже зараз бачимо, що закуплених азотних добрив, а це, переважно, аміачна селітра, вистачить для першого підживлення озимих. Загалом же питання проведення весняно-польових робіт і матеріально-технічного забезпечення виробників перебуває на особистому контролі у Президента. І Міністерство вживає всіх заходів, щоб провести комплекс робіт в оптимальні терміни та з наявністю необхідних ресурсів», - повідомив міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, найбільш складною проблемою на ринку мінеральних добрив є цінова політика, яка визначається, перш за все, кон'юнктурою на світових ринках і викликає коливання цін упродовж року. Так, на початку січня ціни на основний вид азотних добрив (аміачні), що реалізуються вітчизняними хімічними підприємствами, зросли до 3300 гривень за 1 тонну. Посередницькі компанії у зв'язку з цим також різко підняли ціни і сьогодні пропонують селітру по 3400-3800 гривень, що є рекордною ціною січня-лютого.

«Уряд оперативно відреагував на зростання ціни на аміачну селітру. Були проведені наради для оптимізації цін на вітчизняні мінеральні добрива. Запропоновані урядом механізми дозволили стабілізувати ціни на рівні 3300 гривень, що відповідає цінам 2012-2013 років у цей період. Сьогодні уряд також розглядає питання про пряме постачання мінеральних добрив аграріям через Аграрний фонд. Крім того, всім регіонам дано доручення контролювати питання наявності та ціни на міндобрива», - повідомив глава відомства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

177