Другий президент України Леонід Кучма (1994-2005) відмічає необхідність повернення Конституції в редакції 2004 року у правовому полі і без зволікання.

«Необхідно повернутися до Конституції 2004 року. Я ратую за Конституцію 2004 року не тому, що вона досконала. Ні. У нас не залишається часу. Україна як держава тріщить по швах. Сідайте потім, вдосконалюйте!» - сказав Кучма.

За його словами, той факт, що на цьому етапі повернення до Конституції 2004 року розглядається як головна умова подолання політичної кризи, є переконливим свідченням правильності політреформи 2004 року».

«Це спростовує різного роду твердження, що тодішні конституційні зміни були надумані або під когось ініційовані. Насправді це був механізм захисту від перетікання централізації і концентрації влади в автократію, а далі - в диктатуру», - висловив думку другий президент, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Кучма зазначив, що в парламенті розглядаються різні варіанти повернення до Конституції 2004 року, але головними у виборі шляхів відновлення конституційної реформи він назвав два моменти.

«По-перше, враховувати гостроту політичної кризи та напругу в суспільстві. Звідси очевидно, що конституційний процес... ніяк не можна затягувати. По-друге, цей процес має відбуватися в правовому полі. Для цього, на мій погляд, потрібно виправити серйозну правову помилку, а вірніше, неправовий спосіб відновлення Конституції 1996 року», - пояснив він.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович погодився розпочати процес підготовки змін до Конституції України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

506